HTML

Számozott Történetek

Sziasztok kedves idetévedt Olvasók! Ez nem annyira blog, mert nem ez volt a szándékom vele. Nem a velem megesett érdektelen dolgokról fogok szólni, inkább az érdekesekről, ezek azonban nem naplóbejegyzések, hanem a régvolt naplóm letisztult részei. '97 óta írok naplót, de úgy 2005 táján végleg felhagytam vele, mert átalakult az egész, rövid gondolatokká, történetekké és ezeknek a gyöngyszemeknek a strukturális szerkezetemben a Számozott Történetek nevet adtam, mely egy gyűjtőnév és stilisztikailag 11 kötetet foglal magában külön alcímekkel. (Mint: Korai Történetek, Gondolatok Könyve, Újabb Történetek, Képek Könyve stb.) Jelenleg 3500 ilyen történetem lehet, ezeket dolgozom fel folyamatosan, lassan az 1000-hez közelítve, melyeket Varga Laci barátom ékesít eredeti és csodálatos grafikáival. Ezekből fogok itt szemezgetni, amit ti bátran véleményezhettek. Hamarosan szeretném kiadni is ezeket a történeteket, eképpen a szervezők, kiadók, mecénások és segítők megkeresését örömmel fogadom. A Számozott Történetek mottója: "Ez vagyok én, és ez a véleményem, ami persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne meggyőzni ennek az ellenkezőjéről. Most azonban így gondolom." ***************************** Még megemlíteném, hogy énekelek-gitározok zenekaromban "...A Többi Néma Csend" -ben, aki kíváncsi ennek gyümölcsére, az itt belehallgathat: www.myspace.com/atobbinemacsend. És feltehetően majdan újra elindítjuk a Battai Szalon című nagy múltú irodalmi és művészeti folyóiratot, melynek hasábjaira minden író, költő, grafikus, képzőművész jelentkezését örömmel várjuk. Jó szórakozást mindenkinek! Benedek Laci oofalu@gmail.com

Friss topikok

Linkblog

Az Emberi Erőforrás: 45%

2010.10.31. 19:18 oofalu

 

 SZÁMOZOTT TÖRTÉNETEK


Az Emberi Erőforrás: 45%

480.

[G.K.]

 

Kozma Ferenc írta: „Az emberi tényező a gazdasági fejlődésben” című könyvében, hogy a gazdaság a következő erőforrásokból tevődik össze.

 

      -  Emberi erőforrás:          45 %

      - Természeti erőforrás:    15 %

      -  Fizikai tőke:                     40 %

 

Ez nyilván azért eltérő lehet egy-egy ország sajátosságait tekintve, mégis nagyon fontos megállapítás, hogy az emberi erőforrás háromszor többet ér, mint az összes bánya, legelő, növények, állatok, hegyek, völgyek, fák, bokrok, gyümölcsö­sök, birkanyájak. Jó en­nek a tudatában lenni. És tudták ezt akkor is, amikor Trianonban el­csatolták az ország több, mint kétharmadát. Klebelsberg Kunó ak­kori kultuszminiszter csodálatosan átlátta, hogy ha elveszítettük is majd minden termé­szeti és fizikai erőforrá­sunkat, - mert a fonto­sabbak ezek közül a határokon túlra kerül­tek – akkor az emberi erőforrás az, amivel lehet még kezdeni valamit, lehet nagyot alkotni. hogy ne omoljon össze az ország. Az emberi erőforrás megalapozása pedig az oktatásnál kezdődik, így a nemzeti jövedelem 15 %-át oktatásra fordították.

Meg is lett az eredménye. Az akkor felnövekvő generáció világszerte elismerésben részesült, örömmel fogadták a külföldön dolgozni vágyókat a világban mindenfelé.

Tudás alapú társadalom, élethosszig tartó tanulás – halljuk mostanában. Ez a felfokozott gazdasági, politikai elvárás még inkább megnöveli a magasan képzett humán erőforrás szerepét. És a Kozma Ferenc 1981-es könyvében leírtak azóta még inkább eltolódtak a HR jelentősége felé, valószínű a fizikai tőke hátrányára.

Jó ezt tudni! Megnyugtató. Mert, ha mondjuk kimegyek külföldre munkát vállalni, senki ne azt nézze, hogy egy szál gatyába jöttem, hanem azt, hogy egy másik ország gazdaságának 45 %-át hozom magammal, ami többet ér, mint az összes aranyuk vagy kőolajuk. Olyan tudást és értéket kapnak, amelybe nem kellett befektetniük, csak ingyen az ölükbe pottyan.

Ezt nyílván tudják is, de biztos örülni fognak, ha emlékeztetem rá őket.

És hogy ennek tudatában vannak - pl. Angliában -, jól mutatja az, hogy ott állami pénzekből munkaközpontokat hoztak létre a bevándorlók részére, hogy megfelelő hozzáértéssel tudják hasznosítani a külföldiről érkező munkavállalók emberi erőforrásait. A helyiek ugyanis nem csinálnak meg minden munkát, de gyakran még dolgozni sem akarnak, olyan jók a szociális juttatások. Így inkább azokból élnek, amíg lehet.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://oofalu.blog.hu/api/trackback/id/tr242412214

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása